#invisible

Do you have local business or project?

Restaurant, theatre, NGO,

are you yogi or local producer?

Get crowdfunded
and mainly gain more happy customers!

#invisible

Manage & Improve

You can easily manage everything from one place.

Local people know what they want and need in their neighborhood. Would they like another coffee shop nearby? What do they say about the new menu? Simply ask them and provide the kind of services that are genuinely interested. Like reservations and feedback from many streams, get data, engage local people and improve their business concept.

Engage & Promote

You can co-create with local people

Do you need help with design, marketing or promotion? There are many people who will be happy to help you with this if they like your business. And you can easily reward them and gradually create your own community. Ask them for completing tasks, reward them and engage them this way.

Get Funded

But it s not only about money

But mainly about creating community!

You can ask local people for crowdfunding and engage them even more. You will raise not only money, but mainly you will create community and get new customers.

#invisible

3 62 1 124 543

areaslocal businessesengagements

What our customers say about us?

Řešení Colocals (původní LocaHeroes) využívám již několik let - správu obsahu, rezervací, atd. Ušetřilo mi to spoustu času, přitáhlo i nové zákazníky, ale nejvíc si cením skvělé podpory a že kluci na tom neustále pracují a vylepšují to.

Tomáš Skála

www.restaurantgotika.cz

S týmem Colocals spolupracujeme již 6 let, ve všech našich provozovnách používáme primárně rezervační systém, který nám upravili na míru, ale také další věci. A i když máme stovky zákazníků denně, vždy se můžu na nich plně spolehnout. Nyní řešíme i možnost crowdfunding-u.

Petr Fridrich

www.vytopna.cz

Protože vedení veterinární kliniky je časovo náročné - potřebovala jsem komplexní řešení, kde můžu jednoduše spravovat vše co potřebuji. A to jsem přesně našla - rychle spustila moderní webovky, aktivovala rezervační systém, jednoduše managuji veškerý feedback a obsah. Nyní se těším také na co-creation modul.

MVDr. Diana Halaszová

www.centralvet.cz

Naši pacienti si nevědí vynachválit používání řešení Colocals. Nyní mohou skoro veškerou komunikaci vyřídit online a bez čekání.

MUDr. Hana Pokorná

www.clinicus-praha.cz

Just try it!

Do you want to know more or just try it? Leave us your contact details and we will get back to you and set everything up.

I agree with data processing.