#invisible

Local is the new global.

Věříme, že lokální ekonomika je cestou k udržitelné a prosperující společnosti. Naší misí je pomáhat vzkvétat místním podnikům a díky tomu pomáhat i lokální ekonomice.

Posledních 10 let vzkvétající globalismus (maso dovážíme z Argentiny, krmivo z Brazílie, jogurty z Francie, máme nadnárodní finanční systém) naráží na své limity a nikdo už nění z globalizace tak nadšený jako dříve. Avšak díky technologiím (internet, 3D tisk, blockchain) si už většinu věcí můžeme vyrábět a distribuovat lokálně. Ovšem není to jen o technologiích, je to hlavně o lidech! Lokální ekonomika je cestou k udržitelné a prosperující budoucnosti, i když svět zůstane stále globální - ale ve smyslu propojenosti.

Nejsme žádné rychlokvašky, které vznikly s koronavirem:) Řešením pro lokální podniky se zabýváme již více jak 6 let - vyvinuli jsme online rezervační systém pro restaurace StůlHned, pak naši zakladatelé (Patrik a Jakub) spolupracovali na pokladním systému Storyous, později jsme rozběhli online marketingovy nástroj pro lokální podniky LocaHeroes (SmartFlames s.r.o) a na základě stovek interviews a feedbacku od našich zákazníků jsme postupně došli až ke konceptu Colocals.
Jsme česko-slovenský tým s mezinárodními zkušenostmi, připravený posunout svět k lepšímu:)

Patrik CharousCEO & Head of Product

“Mám více jak 10 let zkušeností v oblasti digitálních řešení - přes různé pozice, firmy i projekty (napr. pro Zentiva, VFN, Barrandov Studios, atd.). Posledních 6 let se primárně věnuji produktovému managementu, startupům a hlavně problematice lokálních podniků. Rozběhli jsme první rezervační systém v ČR (ale byli jsme moc pomalí:), později jsem působil jako Head of Product pro Storyous.com (pokladní systemém pro restaurace) a poslední 4 roky se primárně věnuji platformě pro lokální podniky Colocals (dříve LocaHeroes) a když zbyde čas, tak konzultuji další startupy v rámci firmy PURE IDEAS.

Kromě startupů a nových technologií miluji hory, hiking, dobrou kávu a jídlo, snowboard, elektronickú hudbu a také mě někdy můžete potkat na pokerovém turnaji:)”

Jakub ChládekHead of Development

“Mám mnohaleté zkušenosti s návrhem a budováním komplexních aplikací a webů od první řádky kódu, až po konfiguraci jejich cloudové architektury. Pracoval jsem na mezinárodních projektech pro firmy jako Nestlé, Zentiva, Storyous. Později jsme spoluzaložil LocaHeroes s Patrikem a jedeme až dodnes:)
Když nepropgramuju, tak jezdím na kole:)”

František BorsíkMarketing Advisor

Svoji kariéru v oblasti marketingu a startupů jsem odstartoval v roku 2014 na Islandu - jako člen Startup Iceland Initiative. Od té doby jsem spolupracoval s mnoha startupy z Islandu, USA, Česka i Slovenska. Úplně od zelené louky jsem vybudoval marketing pro světového výrobce antén - RF elements. Momentálně pomáhám a konzultuji různé firmy v oblasti marketingu a business developmentu.

Lívia ŠkultétyLegal & Finance

"Studium práv jsem ukončila v roku 2008 na Karlově Univerzitě a advokátkou jsem od roku 2013. Specializuji se na obchodní právo, mezinárodní právo, přeměny společností a občanské právo. Poslední roky se věnuji i problematice startupů, P2P platforem, atd."

Roman MarušinskýDesign & Photography

Designu a fotografii se věnuji již od svých 15 let. Miluji vystihnout a zachytit ten správný moment a na Colocals mě nejvíc baví zachytávat zajímavé příběhy různých místních podniků.

Fabian MaumeGrowth

“Mám několikaleté zkušenosti v oblasti marketingu, ale i v oblasti IT, což mi umožňuje vytvářet jedinečné automatizované nástroje a strategie v oblasti marketingu. Působil jsem jako Head of Growth pro Flatio a pomáhal jsem s růstem několika startupů jako Satismeter, Velocity Protocol, atd.

Původem jsem z Francie, takže miluji dobré víno a jídlo. Při mých studiích jsem si zamiloval Českou republiku, zejména Brno, proto jsem tady zůstal a hermelín taky není nejhorší:) ”

#invisible

Chceš s námi spolupracovat?

Momentálně hledáme primárně Head of Marketing a další lidi do marketingu. Ale také lokální ambasadory pro jednotlivá města. Tak jestli se ti líbí naše mise a máš zajímavé zkušenosti, tak nás neváhej kontaktovat.